XVII Edycja Zwierciadło Świata - Opowieść o Mocy Teatru

W dniach 21-27 listopada 2022 r. zapraszamy na niezwykłą edukacyjną i artystyczną wędrówkę w Labiryncie Historii, podczas której opowiadać będziemy o historiach teatru, ukazując, jak przez stulecia był on wyjątkowym medium, tworzącym i propagującym kulturę, dającym rozrywkę, rozwijającym, ale też szokującym i konfrontującym z prawdą.

17. edycja „Zwierciadło świata – opowieści o mocy teatru” skupiać się będzie na ogromnym kulturowym dorobku, który jako cywilizacja zawdzięczamy teatrowi. Niemal od swoich początków, wywodząc się z praktyk kultowych, teatr stał się zwierciadłem, w którym mogła przeglądać się współczesność, przestrzenią, w której następowało oczyszczenie i konfrontacja z własną naturą. Jednocześnie teatr był też miejscem, które pozwalało oderwać się od ciężaru codzienności.

W ramach 17. Labiryntu Historii odbędą się wykłady z historii teatru, wspólna konferencja uczniów i nauczycieli, panel dyskusyjny „Przyszłość Teatru”, warsztat dotyczący znaczenia gestu, ruchu i choreografii w teatrze prowadzony przez Maję Zawadę z Teatru Tańca „Terpsychora” oraz unikatowa prezentacja, stanowiąca połączenie formy wykładowej z działaniami performatywnymi w wykonaniu artysty i historyka dr Fabio lo Piparo z Mediolanu. Wydarzeniom labiryntowym towarzyszyć będzie wystawa „Teatr Kostiumów” w Galerii SOKÓŁ z eksponatami pochodzącymi z Atelier Nomina Rosae a całość zakończymy spektaklem „Dziady. Non fiction” Teatru Odwróconego w reżyserii Szymona Budzyka.

Szczegółowy program już wkrótce!

Wydarzenia tegorocznego programu realizowane są w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3 oraz w sieci na stronach organizatorów: www.labirynthistorii.pl, www.nomina.pl, www.mcksokol.pl i kanałach YouTube: Nominarosae, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

Program finansowany jest ze środków z budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach programu "Mecenat Małopolski".