Tutoriale

Zawsze Modny. Moda lat 20. i 30. XX wieku 
występuje Juliusz Zieliński, realizacja Julia Oleksy, Hanna Tarasiewicz

16 grudnia 2020 r. godz. 18:00

Juliusz Zieliński - ukończył Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom obronił w 2015 roku w pracowni prof. Sławomira Ćwieka w specjalizacji: grafika artystyczna i techniki łączone. Od wielu lat pasjonuje go historia mody. Kolekcjonuje historyczną garderobę w szczególności biżuterię męską. Wolny czas poświęc na rekonstrukcję strojów historycznych wojskowych oraz cywilnych. Największą inspiracją jest dla niego dwudziestolecie międzywojenne w Polsce oraz na świecie. Wielkim entuzjazmem darzy również XIX wiek oraz postindustrializm.

juliusz

REWOLUCJA W STYLU ART DECO - uczesania damskie okresu dwudziestolecia międzywojennego

występ i realizacja: Olga Jonarska 

18 grudnia 2020 r. godz. 18:00

Olga Jonarska - absolwentka historii sztuki i indologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie studentka tradycyjnego krawiectwa miarowego (bespoke tailoring) w Newham College w Londynie.
Od kilku lat zajmuje się krawiectwem historycznym i kolekcjonowaniem oryginalnej odzieży damskiej z lat 1890-1950. Poza historią mody, interesuje się kulturą i społeczeństwem przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku, szczególnie zależnościami pomiędzy modą i sztuką, przemianami społecznymi oraz emancypacją kobiet. Swoją pracę magisterską poświęciła tematyce wczesnego kolonializmu, opisując wpływy europejskie w indyjskim malarstwie miniaturowym XVI i XVII wieku.
W ostatnich latach związana była profesjonalnie z dwiema londyńskimi markami odzieżowymi, specjalizującymi się w klasycznej modzie męskiej oraz modzie wieczorowej, inspirowanej tradycyjnym rzemiosłem indyjskim. 

instagram Caeruleus Berolinensis

olga